środa, 5 sierpnia 2015

Ucz się wypoczywając, czyli kursy angielskiego na MalcieKiedy myślę Malta przed oczami widzę kolorowe łódeczki, leniwie dryfujące po wodach Morza Śródziemnego, balkony Valletty, tworzące niepowtarzalny bajkowy krajobraz, kamienne mury Mdiny – miasta ciszy i wreszcie zmieniające barwy jaskinie Blue Grotto. 


Wszystko to i jeszcze więcej mam nadzieję zobaczyć już wkrótce, bo za trochę ponad miesiąc – w czasie mojego wrześniowego urlopu. Na razie czytam, oglądam i trochę planuję, ale czuję, że tydzień na Malcie będzie jednym z fajniejszych wyjazdów. Gdy do granic Polski nieśmiało pukać będzie jesień, ja powitam jeszcze raz lato. Poza tym, że jest bardzo atrakcyjna turystycznie, Malta ma jeszcze inne bardzo ważne zalety: jest tu taniej niż w Grecji przed kryzysem, słońce świeci praktycznie przez cały rok, a językiem urzędowym jest angielski, a co za tym idzie są tu idealne warunki, by podszkolić swoje umiejętności i wziąć udział w kursie! 

Przy wyborze kursu językowego zagranicą ważne jest, by odbywał się w kraju,w którym dany język jest językiem urzędowym. Oznacza to, że nie pojechałabym na kurs niemieckiego do Anglii, ani na kurs angielskiego do Hiszpanii. Najwięcej nauczycie się, jeśli naukę będziecie łączyć z praktycznym wykorzystaniem umiejętności, czyli konwersacjami ;) Każdy kto był w UK wie jakie tam są ceny, nasz 3-dniowy wyjazd do Londynu kosztował tyle, co tydzień w Grecji. Dlaczego więc nie uczyć się angielskiego na Malcie? 

Taką szkołą językową z prawdziwego zdarzenia, która posiada akredytację EAQUALS, własny basen i ogromny ogród na dachu, jest, zlokalizowana w malowniczej zatoce St. Julian’s, Maltalingua

Standardowy kurs języka angielskiego kosztuje 220 euro za tydzień, ale jeśli zdecydujemy się na wyjazd na 2 tygodnie – zapłacimy 390 euro, czyli 195 euro za tydzień! Zasada jest prosta: im dłuższy kurs, tym tańszy.

Poza tym szkoła ma teraz bardzo fajną promocję – na wszystkie kursy rozpoczynające się po 14 września przysługuje 25% zniżki!

W ofercie są też lekcje indywidualne, angielski biznesowy, intensywny, przygotowanie do egzaminu IELTS. Dodatkowym bonusem jest możliwość zakwaterowania w jednym ze szkolnych apartamentów (tu ceny zaczynają się już od 119 euro za tydzień poza sezonem!) lub u lokalnej rodziny (już od 161 euro za tydzień z częściowym wyżywieniem!).Szczegółowe informacje i cennik znajdziecie tutaj: http://www.maltalingua.pl/ceny/2015/

To, co jeszcze wyróżnia Maltalingua spośród innych szkół to to, że zatrudniają osobę, która pomaga w organizacji wycieczek po wyspie. W dodatku część z nich jest już wliczona w cenę kursu, a za inne co prawda trzeba zapłacić, ale Maltalingua oferuje dla swoich kursantów atrakcyjne rabaty i promocje!A oto opinie o Maltalingua, które znalazłam w Internecie:

I was very satisfied with the whole organization(…) The building with all classrooms is very nice, bright and has a friendly atmosphere! The teachers were all very friendly and good prepared for all different kind of people, English levels and questions. To sum my language journey up, it was the right decision and I would always book at this school again. Andrea, Niemcy

My experience in Malta was GREAT!! I have improved my English so is 24 hours of English (at school and outside), also I had known interesting people, I have made new friends and I have enjoyed the sunny weather of Malta. It is fantastic to do the homework in the beach meanwhile you are getting tan... J This kind of experiences are unforgettable and of course I wish to come back to Malta (…)The course and the lessons are well organized so in one week we study grammar and new vocabulary, and also we do writing, listening, speaking... and you can feel as the teachers are following your improve. The school activities were perfect to now the classmates, to share experiences and to know about Malta (culture, history, interest places...). The activities were well organised and each week we had different things to do and different places to visit. Ester, Hiszpania

Ci, którzy są ze mną od początku, pamiętają, że sama kiedyś brałam udział w kursie językowym zagranicą. Miesiąc intensywnej nauki niemieckiego w Wiedniu dał mi więcej niż rok nauki w Polsce! Dlaczego? Po pierwsze z niemieckim miałam do czynienia cały czas, musiałam dogadać się w sklepie, kawiarni czy atrakcjach turystycznych, nie wspominając już o codziennych konwersacjach z członkami mojej grupy czy ludźmi z akademika. Do Wiednia pojechałam sama, szprechając jedynie w stopniu podstawowym, a gdy wróciłam i poszłam na test kwalifikacyjny w Polsce okazało się, że w czasie tego miesiąca przeskoczyłam aż 2 poziomy! Poza tym poznałam ludzi z całego świata, a z niektórymi do dziś utrzymuję kontakt :)Na Maltę dolecicie tanimi liniami Ryanair z Wrocławia i Krakowa, lub Wizzair z Warszawy i Gdańska. Ceny biletów zaczynają się już od 250 zł/os/dwie strony.

11 komentarzy:

 1. Fajna sprawa z tym angielskim. W sezonie bilety na Malte drogie. Poczekam do grudnia i polece.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurs świetna sprawa,zwłaszcza językowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moi znajomi polecieli na kilka miesięcy na Maltę do pracy i chwalili sobie wyspę. Angielski znam na całkiem wysokim poziomie, ale chętnie podniosłabym kwalifikacje. W październiku pewnie zapiszę się na jakiś tradycyjny kurs, bo we wrześniu niestety nie mogę już wziąć urlopu.

  OdpowiedzUsuń
 4. We wrześniu wybierasz się na taki kurs, czy jedziecie tylko rekreacyjnie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie rekreacyjnie, ale nie wykluczam powrotu na kurs, bo naprawdę fajnie to wygląda i są dobre ceny :) Konwersacje by mi się przydały :)

   Usuń
  2. Mnie też. W ogóle mój angielski woła o pomstę do nieba. Myślałam, żeby zapisać się po powrocie z urlopu na jakiś kurs, ale nie wiem czy wtedy już nie będzie zamknięty nabór.

   Usuń
 5. Czytałam już o tym na kilku blogach. Rewelacyjna sprawa. Pozdrowionka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już nie raz słyszałam o angielskim na Malcie i są same pozytywne opinie. Koszt też jest bardzo przyzwoity. Oj jak zazdroszczę Ci tej Malty...

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne połączenie nauka języka i pobyt na pięknej wyspie. Też już u kogoś o takich kursach czytaliśmy. Pozdrawiamy! ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może się przydać
  https://ebookpoint.pl/ksiazki/jak-przygotowac-sie-do-egzaminu-ielts-poradnik-studenta-dla-studenta-justyna-tarnowska,s_005r.htm

  OdpowiedzUsuń
 9. Malta słynie z Tego, że oficjalnym językiem jest tam angielski. Doskonała metoda na naukę. Jednak na początku zalecałbym zapisać się do szkoły chociażby https://lincoln.edu.pl aby poznać język od podstaw i nauczyć się go na tyle, aby swobodnie móc się porozumiewać.

  OdpowiedzUsuń