piątek, 15 sierpnia 2014

Pomysł na weekendowy wypad: Duszniki-ZdrójNiestety w długi weekend pogoda nie dopisuje. We Wrocławiu właśnie leje i jest okropna burza. Znacznie się też ochłodziło. Tydzień temu jednak pogoda była nadal cudownie wakacyjna i korzystając właśnie z tego wybraliśmy się w Kotlinę Kłodzką, a konkretnie do dwóch miejscowości uzdrowiskowych: Duszniki-Zdrój i Polanica-Zdrój.
Po drodze nie mogłam się napatrzeć na iście toskańskie widoki: pola, drzewa, łąki, a wszystko bardzo zadbane i estetyczne. I tak pozytywnie nastawienie dotarliśmy do Dusznik-Zdroju.Samochód zaparkowaliśmy w jednej z bocznych uliczek i udaliśmy się w stronę rynku.

Zapowiadało się dobrze...

niestety rynek okazał się być wyjątkowo nieurokliwy, pozbawiony fajnych knajpek i całkowicie bez duszy.


Zawiedzeni poszliśmy więc w stronę Parku Zdrojowego, w którym spędziliśmy 3 godzinki spacerując i odpoczywając na trawce.


W parku znajdziemy m.in. Pieniawę Chopina, czyli źródełko wody mineralnej, znajdujące się przed Pijalnią Wód


kawałek dalej zobaczymy teatr i dworek


a idąc cały czas prosto dotrzemy do skraju parku, gdzie znajduje się Czarny Staw, a tam można kajaki wypożyczyć i coś zjeść :)

Duszniki nie podobały mi się na tyle, bym chciała tam ponownie wrócić. O wiele ładniejsza jest Polanica-Zdrój, miasteczko, o którym opowiem Wam następnym razem.

Miłego weekendu! Do napisania!

5 komentarzy:

 1. Byłam w Górach Stołowych chyba z 10 lat temu i wspominam ten pobyt bardzo miło, a szczególnie wejście na Szczeliniec :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pisałam komentarz, ale go wcięło :(
  Przywołujesz miłe wspomnienia. Mąż zabrałam mnie na pierwszą randkę do Polanicy Zdroju. Duszniki, Góry Stołowe też przedeptane ... I to kilka razy. Piękne zdjęcia.
  Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do Kotliny Kłodzkiej marzę, żeby pojechać do Skalnego Miasta... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pieknie tam :)
  Pozdrowionka zostawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W zeszłym roku, przejazdem byłam w Dusznikach, więc miło się wspomina patrząc na Twoje zdjęcia. Ogólnie rejony Kotliny Kłodzkiej są piękne :-)

  OdpowiedzUsuń