niedziela, 5 lutego 2017

Bergamo – punkty widokowe, czyli gdzie cyknąć łądną fotkęW Bergamo jest kilka miejsc w których można zrobić pocztówkowe zdjęcia. Miasto jest cudne samo w sobie, ale nie wyobrażam sobie pojechać tam i nie cyknąć fotki z San Viglio.  Ba, tak bardzo sobie tego nie wyobrażałam, że wybrałam się tam na wschód słońca. I to na piechotę, bo kolejka jeździ dopiero od 10. Dzisiaj więc post, gdzie przeważać nad pisaniną będą zdjęcia.

Pierwszy punkt widokowy, który zobaczycie po przekroczeniu bram Citta Alta, to mury miejskie. Warto obejść je całe i może nawet przysiąść na której z ławek, zjeść drugie śniadanie lub po prostu pobyć. Stąd zrobicie zdjęcia Citta Bassa.

Gdy już wejdziemy w miasto, koniecznie trzeba udać się do Torre Civica. Bilet wstępu to jedynie 3 euro, a widoki, jakie rozpościerają się na Citta Alta zdecydowanie są warte uwiecznienia i zapamiętania.
Najpiękniejszy widok na Bergamo roztacza się ze wzgórza San Vigilio, to trochę takie miejsce jak Piazzale Michelangelo we Florencji. Po prostu nie można tu nie dotrzeć. Osobiście polecam wejście na wzgórze na piechotę, ale jeśli wiecie, że nie dacie rady lub macie mało czasu, możecie skorzystać z kolejki Funicolare S. Vigilio. Na kolejkę obowiązuje ten sam bilet co na komunikację miejską, więc jeśli macie, np. bilet 24-godzinny to śmiało możecie wsiadać.

Po dotarciu na górę, okazuje się, że widok zniewala i trudno ruszyć się dalej. Dla tych, którzy chcą przedłużyć sobie błogie chwile, powstała knajpa, w której popijanie porannej kawy można połączyć z kontemplowaniem wielkiego włoskiego piękna ;)


Ostatni przystanek to park przyzamkowy na wzgórzu San Vigilio. Dużo zieleni, cisza i spokój, liczne ławeczki, i z każdej strony zupełnie inny widok, inne zdjęcia. 


Jak Wam się podobała widokowa wycieczka po Bergamo? Ja czuję niedosyt tego włoskiego miasta i na pewno jeszcze tam wrócę.

4 komentarze:

 1. Uwielbiam Włochy i te widoki!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne miejsca wybrałaś. Bardzo lubię takie miejsca widokowe na miasto, szczególnie, gdy centrum tak blisko.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że uda mi się wstać na wschód słońca. :) Piękne widoki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że moja lista podróżnicza depcze Ci po piętach:)) Bergamo to kolejne miasto, które chcę zobaczyć, no i Włochy!!!
  Zdjęcia pocztówkowe!

  OdpowiedzUsuń